Zegary w domu – użyteczne i dekoracyjne

maj 14, 14 Zegary w domu – użyteczne i dekoracyjne

Każdy z nas na co dzień korzysta z zegarów. Każdy telefon komórkowy czy komputer zaopatrzony jest w funkcję mierzenia czasu. Nawet, jeśli należymy do tych przysłowiowych szczęśliwców, którzy czasu nie liczą, możemy wykorzystać zegary w inny sposób b – dekorując nimi nasze ściany.


Rodzaje zegarów
Jak już powiedzieliśmy, zegary towarzyszą większości z nas niemal przez cały dzień. Korzystamy z nich na bieżąco, ponieważ to one wyznaczają nasz rytm i harmonogram dnia. Mamy więc zegarki w telefonach komórkowych i zegarki naręczne. Nie zapominajmy  jednak, że w sklepach znajdziemy także bogatą ofertę zegarów, które sprawdzą się w domu lepiej niż te, które nosimy na nadgarstku.

Jaki zegar do domu?
Podstawowa funkcja każdego zegara jest taka sama – ma dokładnie odmierzać czas. Jednak w zależności od tego, gdzie będziemy z niego korzystać, możemy zdecydować się różnego rodzaju zegary. Wspomnieliśmy już o tych małych urządzeniach, które nosimy zawsze przy sobie. Jednak również w domu zegary są potrzebne, a co więcej można wykorzystać je również jako stylową ozdobę.

jaki zegar na ściane wybrać
Zegarki elektroniczne
Są to urządzenia, z których zwykle korzystamy w sypialni. Niektóre z takich modeli wyświetlają czas np. w kolorze czerwonym, dzięki czemu nawet w środku nocy jeden rzut  wystarczy, by wiedzieć, która jest godzina. Takie zegary są raczej niewielkich rozmiarów, wymagają też podłączenia do sieci elektrycznej, co w konsekwencji powoduje, że w przypadku braku zasilania będziemy musieli ustawiać czas na nowo.

Zegary tarczowe
Zegary tarczowe to ciekawe dodatki dekoracyjne. W niektórych wypadkach funkcja ta pełni rolę nadrzędną wobec odmierzania czasu. W sklepach znajdziemy zegary  celowo postarzane oraz nowoczesne, nie tylko okrągłe, ale i np. prostokątne. Ich stylistyka jest bardzo różna, co czyni z nich uniwersalne dodatki, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. Nie ma bowiem domu czy mieszkania, w którym nie byłoby miejsca na zegar. Przyda się on praktycznie w każdym pomieszczeniu. Będzie praktycznym dodatkiem, za pomocą którego zaaranżujemy puste przestrzenie ścian.

Photo credit: azmichelle / Foter / (CC BY-NC-SA 2.0)

Photo credit: over_kind_man / Foter /  (CC BY 2.0)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *