Tekstylia – nieodłączny element przytulnych wnętrz

sie 27, 16 Tekstylia – nieodłączny element przytulnych wnętrz

Poduszki dekoracyjne, zwiewne firany czy rolety układające się w eleganckie fałdy – różnego rodzaju tekstylia to nieodłączny element aranżacji przytulnych wnętrz. Dzięki nim pomieszczenia stają się przytulniejsze i panuje w nich atmosfera sprzyjająca relaksowi. Podpowiadamy jak umiejętnie wykorzystać tekstylia w aranżacji wnętrz, aby nasze mieszkanie było jeszcze przyjaźniejsze.

Lato ma się już ku końcowi i wielkimi krokami nadchodzi jesień, a tuż za nią zima. Chłodniejsze pory roku to czas, kiedy szczególnie doceniamy przytulne aranżacje – w tak urządzonym salonie można się wygodnie rozsiąść z książką i kubkiem gorącej herbaty, gdy na zewnątrz aura jest niesprzyjająca. Oto kilka sposobów, dzięki którym stworzymy miejsce idealne do błogiego wypoczynku.

Koce i pledy

living-room-527646_1280

Koce o ciekawych splotach i kolorach to wnętrzarski strzał w dziesiątkę. Można się nimi nie tylko przykryć, ale też atrakcyjnie urozmaicić stylizację kanapy czy fotela. Już dwa pledy w zbliżonych barwach lub nawiązujących do siebie wzorach przerzucone przez oparcie sofy nadadzą jej znacznie przytulniejszego charakteru.

Zasłony i rolety

Efektowne zasłony lub rolety pozwolą nam przytłumić światło dzienne wpadające do wnętrza, przez co w pomieszczeniu zapanuje bardziej intymna relaksująca atmosfera. Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na zasłony z naturalnych materiałów np. lnu. Z kolei w przypadku rolet znakomicie sprawdzą się rzymskie – są one wykonane z tkaniny, która po zwinięciu niezwykle elegancko się układa. Taki element dodatkowo urozmaici stylizację wnęki okiennej. Więcej o roletach możesz także doczytać po wejściu tu: http://www.pum.com.pl/rolety-wewnetrzne/

Poduszki dekoracyjne

living-room-670240_1280

Góra poduszek ułożona na sofie lub fotelu to wręcz zaproszenie do popołudniowego relaksu. Umiejętnie dobrane do siebie poduszki ozdobne sprawią, że pomieszczenie będzie jeszcze ciekawsze, a my będziemy mogli się wygodnie zrelaksować. Poszukując poduszek, które stworzą kompozycję w naszym domu, warto opierać się na podobnych odcieniach lub powtarzalnych motywach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *