Jak urządzić wnętrze, aby było ponadczasowe?

mar 06, 17 Jak urządzić wnętrze, aby było ponadczasowe?

Nowoczesne wnętrza można projektować tak, aby prezentowały się ponadczasowo i na długi czas zachowały świeży wygląd. W takich sytuacjach należy stawiać na prostotę i klasykę, jasne wykończenia, ewentualnie na styl skandynawski, który zdaje się wciąż wyprzedzać trendy. Co jeszcze możesz zrobić?

Wnętrze nowoczesne, ale klasyczne

Wszelkie chwilowe trendy mogą szybko przeminąć, dlatego aranżując wnętrza warto postawić na rozwiązania, które się tak łatwo nie zestarzeją. Klasyka umiera ostatnia. Proste wzory mebli, modernistyczny styl, klasyczne połączenia kolorów i naturalne materiały zawsze przetrwają dłużej, ponieważ są uniwersalne. Twoja minimalistyczna baza daje Ci odpowiednie tło do aranżowania nowoczesnego, ale zarazem w charakterze ponadczasowym. Nie daj się chwilowym modom, a jeśli chcesz powiewu świeżości postaw na tanie dodatki, które łatwo potem ewentualnie wymienisz.

Stonowana kolorystyka

Jeśli chcesz, aby wnętrze na dłużej zachowało świeżość, nie szarżuj zbytnio z barwami i staraj się je umiejętnie łączyć. Obecnie najmodniejsze są jednolite wykończenia, zazwyczaj białe lub jasnoszare. Ta tendencja jest na tyle ponadczasowa, że daje bardzo szerokie pole na ewentualne zmiany czy granie dodatkami. To one mogą tutaj stanowić obraz zmieniającej się mody. Monochromatyczne wnętrza zdają się być zawsze dobrze odbierane, niezależnie od tego jaki styl panuje na topie wnętrzarskich projektów.

małe nowoczesne mieszkanie

Łącz pomieszczenia

Otwarte przestrzenie to trend, który za szybko nie przeminie. Mieszkania i lokale w stylu loftów charakteryzują się tym, że ma się w nich wrażenie dużych powierzchni. Nawet najmniejsze mieszkanie powiększysz optycznie światłem, jasnymi ścianami i pozbyciem się jednej czy dwóch ścian. Gdzieniegdzie warto pozbyć się drzwi, które zabierają wiele przestrzeni. Duże lustra również pozwolą Ci powiększyć przestrzeń, szczególnie gdy odbijają widok zza okna. W mieszkaniu wystarczy połączyć salon z kuchnią, aby wywołać wrażenie otwartości.

Więcej o nowoczesnych wnętrzach dowiesz się pod tym linkiem: http://kobietawielepiej.pl/wnetrza/aranzacje-i-metamorfozy/wnetrzarskie-trendyna-2017-rok

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *