Urządzamy salon w stylu rustykalnym

lut 27, 17 Urządzamy salon w stylu rustykalnym

Rustykalny styl kojarzy się z ciepłem, przytulnością i wiejskim folklorem. Oczywiście wszystkie meble i dodatki są dobierane ze starannością i nic w tym wnętrzu nie jest przypadkowe. Urządzamy salon w stylu rustykalnym! Co powinno się w nim znaleźć?

Styl rustykalny – powrót do natury

Podstawą stylu nawiązującego do folkloru i wsi jest wykorzystanie naturalnych materiałów. Meble powinny być drewniane – mają wyglądać jak potraktowane przez ząb czasu. Celowo podniszczone wyroby meblarskie to elementy ze stylu shabby chic. Mogą być jasne – na przykład biała lub błękitna komoda będzie centralną ozdobą salonu. Inną możliwością jest wybór mebla z ciemnego drewna. Masywna ława w mahoniowym kolorze będzie ciekawym uzupełnieniem jasnego, przestronnego wnętrza w rustykalnym stylu.

living-room-581073_960_720

Organiczne dodatki

Tak jak dawniej nasze babcie powinniśmy stosować w pomieszczeniach organiczne tekstylia. Jako zasłona sprawdzi się lniany materiał wyszywany florystycznym motywem. Również piękne ażurowe firany pasują do rustykalnych salonów. Na stoliku nie zapomnijmy położyć koronkowej serwety. Podłogę może zdobić dywan z modnym wzorem kilim lub dywanik wyglądający jak baranie futro. Na kanapie świetnie będą wyglądać puszyste poduchy, które zapewnią dodatkową wygodę. Nie zapominajmy też o dodatkach w postaci żywych kwiatów – modnych paprotek czy kwitnących prymulek.

jak urządzic przedpokój

Materiały wykończeniowe do wnętrza w stylu skandynawskim

Podobnie jak meble, również podłogi w naszym salonie powinny być wykończone drewnem. Wszystkie nierówności drewna są mile widziane – parkiet może być sękaty, a rysunek słojów widoczny. Centralnym elementem w salonie może być kamienny kominek lub kaflowy piec. Ściany możemy wyłożyć kamiennymi okładzinami lub lżejszymi płytkami imitującymi kamień. Inne materiały mile widzialne w rustykalnym salonie to kute żelazo, miedź, żeliwo i ceramika.

O tym, jak zaaranżować i udekorować salon w stylu rustykalnym przeczytasz więcej tutaj: http://www.wibud.com.pl/jak-urzadzic-salon-w-stylu-rustykalnym

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *