Kompresory – jakie wybrać?

gru 06, 15 Kompresory – jakie wybrać?

Kompresory są bardzo praktycznymi urządzeniami, które stosowane są zarówno w zaciszu domowym, jak również w przemyśle. Zwłaszcza to drugie zastosowanie jest bardzo szerokie.

W przemyśle najczęściej kompresory stosuje się jako napęd do wielu narzędzi, którymi mogą być wszelkiego rodzaju profesjonalne szlifierki, wiertarki, klucze pneumatyczne, a także wiele innych. Wybór kompresora jest istotny zwłaszcza w przypadku wykorzystania przemysłowego.

W wyborze odpowiedniego kompresora pomocne będzie określenie poszczególnych rodzajów kompresorów oraz ich zalet. Na rynku dostępne są kompresory bezolejowe, które posiadają napęd bezpośredni. Wyróżnia je to, że są bardzo proste w użyciu, bezpieczne – przez co poradzi sobie z nimi praktycznie każda osoba, raz ustawione nie wymagają praktycznie żadnej ingerencji człowieka. Ponadto ich dużą zaletą jest niewielka waga, co jest wielkim plusem podczas transportu. Urządzenia te są również przyjazne środowisku. Polecane są jako doskonały wybór w pracach domowych, mniej profesjonalnych.

Kolejne kompresory jakie znajdują się na rynku to kompresory olejowe, które posiadają napęd bezpośredni. Są one znacznie silniejsze i dużo bardziej wytrzymałe niż poprzednio opisywany typ. Są niewielkich rozmiarów, lekkie w związku z czym łatwo można je transportować. Są to znacznie bardziej profesjonalne urządzenia niż kompresory bezolejowe, przez co mogą być wykorzystywane w niezbyt wymagających pracach przemysłowych, nie tylko w pracach domowych.

Jeszcze innym wyborem są kompresory olejowe posiadające napęd pasowy – są to typowe urządzenia profesjonalne. Kompresory te są bardzo wydajne przy czym pracując zużywają niewielką ilość mocy i działają bardzo cicho. Doskonale sprawdzają się z wcześniej wspomnianymi innymi narzędziami jako napęd. Ich ogromnym plusem jest też doskonałe chłodzenie. Są to co prawda urządzenia droższe, natomiast są praktycznie niezbędne dla profesjonalnych warsztatów. Wybór kompresora zależy tak naprawdę od jego użycia. Najlepsze sprężarki i kompresory znajdziesz w profesjonalnych sklepach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *