Kilka sposobów na zaciemnienie sypialni

mar 07, 14 Kilka sposobów na zaciemnienie sypialni

Duże okna i wcześnie wstające słońce to złe połączenie dla śpiochów którzy lubią spędzić smacznie poranne godziny. Dla nich właśnie przygotowaliśmy kilka sposobów na spokojną drzemkę, w trakcie dnia która pomaga w niedzielne poranki i ratuje pracujących na nocne zmiany.

Rolety przeciwwłamaniowe

Rozwiązanie najbardziej kosztowne, ale zdecydowanie najskuteczniejsze, zwłaszcza jeśli zainteresujesz się modelem zaciemniającym pomieszczenia. Całkowicie wytłumia światło, instalowane na zewnątrz. Nie jest to niestety estetyczny sposób na zapewnienie ciemności, ale w sprzedaży są także dostępne wersje kolorowe, które nie przywodzą na myśl zamkniętych sklepów. Kilkanaście sekund szumu silniczka i możesz cieszyć się miłym mrokiem, opcja dla zamożniejszych.

Rolety zaciemniające

Skuteczny sposób na odcięcie światła, zalecamy zaopatrzenie się w roletę z solidnego, nieprzepuszczającego materiału. Minusem jest niemożność ich dokładnego wyczyszczenia, pilnuj by nie zostały zabrudzone. Nie zadowalaj się podstawowym modelem, często występują w nim problemy z rolką, która będzie spadać przy najlżejszym dotknięciu. Dostępne w dowolnym kolorze, oczywiście jeśli zależy nam na blokowaniu słońca najlepiej nadadzą się ciemne.

 smaczny sen

Żaluzje

Zamknięta żaluzja nie zapewnia takiej samej ochrony jak szczelna roleta, ale na rynku są już dostępne ściśle połączone modele typu „blackout”, które zapewniają niską przepuszczalność światła. Wersje pionowe zapewniają nie tylko estetyczny wygląd ale także szczelną ochronę przed promieniami.

Zasłony

Nawet zwyczajne firanki zapewnią ci pewna dozę prywatności, ale do spokojnego snu zalecamy zasłony zaciemniające, ciężkie i masywne bloki materiału które dokładnie zasłaniają okna. Są dość kłopotliwe w czyszczeniu, ale warte swej ceny jeśli zależy ci na spaniu w dzień. Możesz także szczelnie zamknąć dwa rzędy zwykłych zasłon w ciemnym kolorze z nieprzepuszczającej tkaniny.

 ciemny pokój

Zaciemnienie szyb

Najbardziej radykalne rozwiązanie, ale przynosi efekty. Wstawienie ciemnych szyb sprawi że w Twoim mieszkaniu zawsze będzie panował miły półmrok a w połączeniu z którymś z powyższych sposobów daje wysoką skuteczność.

Gdy wszystko inne zawiedzie zawsze możesz zaopatrzyć się opaskę na oczy do spania, choć ludzkie ciało ma receptory które obudzą nas gdy poczują promienie słoneczne na skórze. W takim jednak wypadku to wyraźna oznaka że czas wstawać.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *