Płytki podłogowe w salonie

cze 03, 14 Płytki podłogowe w salonie

Wybór płytek podłogowych jako materiału wykończeniowego do naszego salonu nie jest wyborem oczywistym, właściwie większość z nas zupełnie nie brałaby pod uwagę takiego rozwiązania. Tymczasem, kafle coraz śmielej wkraczają do naszych salonów, czyniąc z nich pomieszczenia godne uwagi.

Płytki a inne materiały

Nasze pokoje mogą pochwalić się różnymi podłogami. Zwykle są to panele lub parkiet. Często decydujemy się także na wykładzinę dywanową lub dywan. Jednak płytki? Kojarzą nam się przede wszystkim z łazienkami – chłodnymi i surowymi pomieszczeniami sanitarnymi. To właśnie to skojarzenie sprawa, że w większości przypadków z założenia odrzucamy kafle jako jedną z możliwości urządzenia podłogi w salonie. Czy dobrze robimy?

Zalety kafli w salonie

Wbrew pozorom glazura podłogowa w salonie może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Nie tylko praktycznym, ale również bardzo stylowym i nowoczesnym. Do bezsprzecznych zalet kafli podłogowych należy łatwość ich czyszczenia. Poza tym odznaczają się dużą trwałością i odpornością. Jeżeli obawiamy się o to, że od podłogi wyłożonej płytkami będzie wiało chłodem (dosłownie i w przenośni) jest na to rozwiązanie. Kafle nadają się doskonale wszędzie tam, gdzie planujemy montaż ogrzewania podłogowego.

jak apodłoga do salonu

Poza funkcjonalnymi aspektami, jakie wiążą się z salonem wyłożony płytkami, nie można zapominać również o dekoracyjnej stronie takiego rozwiązania. Współcześnie oferta kafli podłogowych jest tak bogata i różnorodna, że umożliwia wybór dostosowany do indywidualnych gustów klientów. Znajdziemy więc kafle gresowe w stonowanych kolorach i o gładkich powierzchniach, a także płytki imitujące barwy i fakturę drewna. Znajdziemy także kafle w różnych rozmiarach i kształtach (np. podłużnych – na wzór paneli podłogowych).

Wady?

W sytuacji, gdy nie planujemy ogrzewania podłogowego, posadzka wyłożona płytkami rzeczywiście będzie przyprawiała o dreszcze i będzie szczególnie nieprzyjemna w okresie zimowym. Jej powierzchnia może być również śliska, co nie będzie bezpiecznym rozwiązaniem w sytuacji, gdy mamy małe dzieci lub zwierzęta (np. psy dużych ras).

Bez wątpienia w niektórych sytuacjach kafle podłogowe w salonie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę – praktycznym i estetycznym jednocześnie.

Photo credit: chotda / Foter /(CC BY-NC-ND 2.0)

Photo credit: coco+kelley / Foter / (CC BY-NC 2.0)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *