Pomysły na samodzielne wykonanie stojaka na choinkę

lis 21, 16 Pomysły na samodzielne wykonanie stojaka na choinkę

Święta to taki czas, gdy wiele osób chce, by w domu panowała wyjątkowa atmosfera. W tym celu przyozdabiamy mieszkanie, używając światełek, czy też ozdób wykonanych własnoręcznie. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko ozdoby można zrobić samodzielnie, ale na przykład stojak na choinkę. Po co kupować gotowy, skoro można użyć swojej wyobraźni i kreatywności, by wykonać coś, co dobrze będzie spełniało swoją funkcję?

Pomysł prosty, ale skuteczny

Stojak ma utrzymywać choinkę w pionie. W przypadku drzewek sztucznych, kupowanych w sklepie tego problemu nie ma, ponieważ zazwyczaj jest on w zestawie. Natomiast, gdy chodzi o drzewko żywe, z lasu tutaj już musimy stojak dokupić sami, albo też wykonać go samodzielnie. Jakie są sposoby na wykonanie takiego stojaka? Najprościej będzie po prostu umieścić drzewko w dużej donicy z ziemią. Na pewno mamy takie donice, których na co dzień używamy w ogrodzie. Taki sposób ma również taką zaletę, że pień drzewka jest stale wilgotny, ponieważ ziemię możemy systematycznie podlewać. Wtedy drzewko wytrzyma dłużej.

Przezroczysty stojak

Bardzo ładnie prezentuje się przezroczyste naczynie, na przykład duży słój, jaki można wypełnić kamykami. Będzie to na pewno stabilny stojak, a do tego dość oryginalny. Efekt, jaki uzyskamy, zależy oczywiście od rodzaju kamienia, jakiego użyjemy. Można zakupić już gotowy surowiec, do tego w kolorze, jaki chcemy. Jednak często mamy w domu różne kamienie, jakie zbieramy przy okazji na przykład wakacyjnych wyjazdów nad morze. To jest dobry moment, by je wykorzystać. Możemy je pomalować na biało. A na górnej krawędzi słoika przewiązać świąteczną, czerwoną wstążkę. Zainspirowany? Zapraszamy więc do zapoznania się z innym, ciekawym artykułem Szukasz idealnego stojaka pod choinkę? Możesz zrobić go sam!

pexels-photo-216366

Pomysł bardziej ambitny dla majsterkowicza

Gdy mamy trochę więcej czasu, odpowiednich narzędzi do pracy w drewnie oraz zamiłowanie do majsterkowania, to możemy wykonać taki stojak z pieńka drzewa. Potrzebujemy kawałka pnia wysokiego na około pięćdziesiąt centymetrów. Musimy ładnie obrobić go dookoła albo zostawić naturalną korę. Po postawieniu go pionowo musimy wywiercić na samym środku otwór o średnicy pnia choinki przy pomocy wiertła koronowego, a drewno wydłubać z otworu przy pomocy dłuta i młotka.

Gdy już mamy otwór odpowiedniej głębokości możemy umieścić pień choinki w stabilnej podstawce wykonanej z pieńka. To bardzo ładny i naturalny stojak. Istnieje na pewno jeszcze sporo pomysłów. Wszystko zależy od naszej pomysłowości. Natomiast satysfakcja z samodzielnie wykonanego stojaka na choinkę, jest na pewno bezcenna.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *