Meble dla kotów – czym się kierować?

mar 05, 14 Meble dla kotów – czym się kierować?

Koty chodzą tam gdzie chcą, co potwierdza każda próba pisania na klawiaturze. Są jednak artykuły które mogą odciągnąć uwagę futrzaków i ich mniej futrzanych pazurków od Twoich skórzanych kanap. Zapoznaj się z pomysłami na stworzenie własnego kąta w mieszkaniu dla Mruczusia.

Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Koty, jak każde zwierzęta łowne, potrzebują regularnego ruchu i aktywności. Szczególnie kociaki powinny mieć swobodę i miejsce na harce, zwłaszcza jeśli chcesz by Twój dom nie zamienił się w pobojowisko. Miejsce w którym będą ostrzyć swoje pazurki uchroni także resztę Twoich mebli, o tym później. Pamiętaj jednak o jednym – koty łatwo się nudzą, więc nie zachęcamy do inwestowania dużych sum pieniędzy w najbardziej wymyślne konstrukcje, bo i tak jest szansa że Twój zwierzak wybierze zwykły śmieć leżący na podłodze. Nie martw się, jeśli nie przekonasz swojego zawsze istnieje rynek wtórny, na którym możesz zarówno pozbyć się, jak i nabyć używane meble.

Drapaki

Przydaje się w każdym domu zamieszkanym przez pobratymca Garfielda. Podstawowy model to słup obity szorstką tkaniną lub sznurem, idealny zamiennik dla dywanów. Możesz łatwo zrobić jeden samemu, wystarczy że znajdziesz kawałek drewna i owiniesz go sizalem, następnie przytwierdzając do powierzchni deski. Każdy sklep dla zwierząt ma także szeroki wybór modeli i kolorów, niektóre z nich wydzielają miły dla kotów zapach.

 wspinający się kot

Półki

Niektóre tak mają – po prostu sobie siedzą i patrzą. Jeśli chcesz by Twój podopieczny miał wygodę podczas wnikliwych obserwacji, zamontuj półeczkę przy oknie. Możesz także rozłożyć je po całym mieszkaniu, zapewniając kotu miejsce do wspinania się i wskakiwania. Jeśli połączysz je ciągiem z szafami i innymi meblami, jego łapka może nie postać na podłodze.

Tunele

Codzienna eksploracja mieszkania nabierze nowego wymiaru jeśli zamontujesz kilka tuneli. Modele pozwalają na dużą dowolność – mogą biec w górę i na boki, łącząc poziomy twojego mieszkania. Są łatwe w montażu, dają też Twojemu kotu bezpieczną ścieżkę poruszania się po domu.

 meble dla kotów

Konstrukcje

Rynek jest pełen wymyślnych mebli dla Twoich pupili. Zawierają zazwyczaj wszystkie wymienione elementy plus kilka dodatkowych. Niektóre modele mają wałki masujące, o które kotek będzie się ocierał gdy nie ma w pobliżu człowieka, a także gumowe elementy do masażu dziąseł, z których skorzysta gdy nie ma w pobliżu sofy. Często zaopatrzone są także wmontowane, zawieszone na sznurkach a czasami obrotowe zabawki dla kotów z piórkami. Są także wersje z miejscem na miskę, co może przekonać nieprzekonanego do korzystania z mebla. Na pewno znajdziesz coś co zmieści się w Twoim budżecie i zakresie zainteresowań Twojego kochanego sierściucha. Nie zapomnij jednak że w końcu to Twój dom, nie zamieniaj go w plac zabaw dla kotów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *