Kiedy sprawdzi się szafa tekstylna?

maj 17, 14 Kiedy sprawdzi się szafa tekstylna?

Z pewnością zdarzyło nam się spotkać z oferta szaf tekstylnych w gazetkach sklepów, jak i w samych marketach. Dla jednych z nas nie są to artykuły godne uwagi, a dla innych to rozwiązanie wielu problemów. Oto kiedy warto zdecydować się na szafę tekstylną.

Charakterystyka szafy tekstylnej

Szafa tekstylna jest ciekawym meblem. Klasyczna szafę przypomina właściwie jedynie swoim przeznaczeniem i w wielu przypadkach także kształtem, poza tym różni ją od niej wiele. Przede wszystkim konstrukcja. Szafy tekstylne to, najkrócej rzecz ujmując, materiał, którym pokryty jest stelaż wykonany z rur stalowych. Szafa zamykana jest na zamek błyskawiczny lub rzepy, a w środku wyposażona w drążki, półki i kieszenie.

Zalety

Zaleta szafy tekstylnej jest jej mobilność. W każdej chwili możemy ją złożyć i przetransportować w inne miejsce – czy to w obrębie tego samego mieszkania, czy do zupełnie innego lokum. Jest więc dobrym rozwiązaniem dla studentów, ale też dla wszystkich, którzy zmuszeni są wynajmować nieumeblowane mieszkania bądź często się przeprowadzają. Zaletą jest również lekkość, dzięki której z łatwością ustawimy szafę sami, bez potrzeby korzystania z pomocy osób trzecich. Szafy tego typu są również bardzo funkcjonalne i pojemne (w zależności od rozmiaru). Przechowamy w nich ubrania na wieszakach i półkach, znajdziemy miejsce na buty, a także na drobiazgi, które z powodzeniem przechowamy w mniejszych kieszonkach umieszczonych w pokrowcu. Nie można też zapomnieć o walorach estetycznych. Dostępne na rynku szafy tego typu występują w wielu wzorach, znajdziemy więc zarówno modele w stonowanej stylistyce, jak i bogato i barwnie zdobione. Wśród nich także te przeznaczone dla dzieci, a zdobione motywami z kreskówek.

jaki rodzaj szafy wybrać

Gdzie umieścić szafę tekstylną

Szafa z pewnością sprawdzi się w sypialni. Jeśli nie dysponujemy klasyczną garderobą, możemy za pomocą parawanu wydzielić niewielki kąt sypialni i ustawić w nim taką właśnie szafę. Będzie ona również dobrym elementem wyposażenia studenckich stancji i pokojów nastolatków, którym nie zależy na aranżowaniu wolnej przestrzeni masywnymi, tradycyjnymi meblami. Warto wspomnieć tutaj także o cenie, która w przypadku szafy tekstylnej jest nieporównywalnie mniejsza niż tradycyjnego mebla. Ze względu na swoją lekkość, stylistykę, a także optymalny rozmiar, szafa taka sprawdzi się idealnie w pokoju dziecinnym, będąc w nim nie tylko ozdobą, ale chętnie wykorzystywanym elementem wyposażenia wnętrza.

Photo credit: MAZZALIARMADI.IT / Foter / (CC BY-SA 2.0)

Photo credit: nic221 / Foter / (CC BY-NC-SA 2.0)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *