Zrób swój własny, wyjątkowy klosz na lampę

mar 03, 14 Zrób swój własny, wyjątkowy klosz na lampę

Lampa z kloszem może być nudnym, niewidocznym dodatkiem albo przyciągającym wzrok hitem. A wszystko to leży w Twoich rękach, po zapoznaniu się z tymi pomysłami na pewno stworzysz coś unikatowego. Zwłaszcza że każda z tych metod jest absolutnie do wykonania za pomocą łatwo dostępnych materiałów.

Każdy z poniższych elementów może zamienić zwykły materiałowy klosz w coś niecodziennego.

Skrawki materiału

Został ci pasek tkaniny po przeszywkach? Nie wyrzucaj go, pocięty w równe fragmenty może posłużyć do stworzenia geometrycznego wzoru o ekscytującym kolorze.

Marker do tkanin

Nie jest drogi, a otwiera niezliczone możliwości. Pamiętaj, przed rozpoczęciem rysowania nanieś wzór na kartkę i przyłóż do klosza, po czym odrysuj ścieralnym ołówkiem. Rysunek zapalonej żarówki? A może znaki zapytania? Dla bardziej zdecydowanych – wykrzykniki. Możesz także wypisać kilka inspirujących słów, które będą cię witać za każdym razem gdy zapalisz światło.

klosz

Farba w spreju

Nie podoba ci się kolor twojej lampy? Zmień go szybko i łatwo za pomocą równo nałożonej warstwy koloru. Spróbuj także pomalowania wnętrza klosza na złoto. Roztoczy w Twoim pokoju miękki, przyjemny blask.

Farba do tkanin

Możesz zaszaleć i po prostu namalować co ci w duszy gra, pamiętaj jednak żeby zawsze nanosić wcześniej projekt. Zalecamy także korzystanie ze wzorów, zwłaszcza że inspiracje czają się wszędzie – kuchenny widelec tworzy niesamowite wzory a za pomocą ubijaczki do jajek odbijesz niesamowite kółka.

Papier

Wielokolorowy papier to absurdalnie łatwe rozwiązanie, zarówno do zmiany odcienia jak i jako element dekoracyjny. Możesz także przykleić wycięty wzór wewnątrz klosza, tworząc cień na jego powierzchni. Z kolei delikatne światło przesączające się przez wydrukowane litery idealnie nadaje się do czytelni. Oczywiście nie zachęcamy do wydzierania stronic z książek, ale nieużywane tomy mogą w końcu się przydać. Ilustracje, diagramy a nawet mapy – dla każdego coś miłego.

Brokat

Zaplanuj wzór, namaluj go klejem w cienkim sztyfcie i dokładnie posyp brokatem. Brawo, masz wyjątkową, błyszczącą lampę.niecodzienny pomysł na lampę

Taśma

Dekoracyjna taśma washi jest już dostępna na naszym rynku. Kolorowa, plastyczna i łatwa w aplikacji – ten produkt nie ma wad.

Inne materiały

Masz może w domu niepotrzebny kawałek włóczki? A może (estetyczne) sztuczne kwiaty? Żołnierzyki którymi nikt się nie bawi? Piłeczki do ping ponga (wystarczy je pomalować)? Pomysły czają się na każdym kroku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *