Rolety i zasłony – dobre połączenie?

lip 31, 16 Rolety i zasłony – dobre połączenie?

Zasłony i firanki to sprawdzone połączenie, jakie możemy spotkać w wielu domach i mieszkaniach. A gdyby firanki zastąpić funkcjonalnymi roletami? Zestawienie rolet oraz zasłon jest coraz popularniejsze i nic dziwnego – ten duet nie tylko prezentuje się znakomicie, ale również jest niezwykle praktyczny.

Połączenie zasłon oraz rolet można z powodzeniem zastosować w pokoju dziennym, sypialni czy w pokoju dziecka. Jak zaraz się przekonamy, można w ten sposób osiągnąć wspaniałe efekty. Wyczerpujący przewodnik po świecie rolet, który pomoże nam wybrać najlepsze rozwiązanie, można znaleźć tu.

Z podziałem na role

W przypadku klasycznego połączenia, jakim są firany i zasłony, te pierwsze służą przede wszystkim dekoracji oraz zasłonięciu okna w ciągu dnia, tak aby z wewnątrz nie było widać, co dzieje się w pomieszczeniach. Zasłony natomiast w tym wydaniu służą zaciemnieniu wnętrza oraz zapewnieniu większego poczucia prywatności. Rola tych ostatnich ulega niewielkiej zmianie w przypadku, gdy zasłony zestawiamy z roletami. Tkanina zawieszona  na karniszu i układająca się w eleganckie fałdy pełni raczej funkcję dekoracyjną. W tym zestawieniu to rolety umożliwiają sterowanie światłem dziennym wpadającym do wnętrza. Jednak jeśli chcemy maksymalnie zaciemnić wnętrze, możemy zdecydować się również na zasłony podszyte dodatkową tkaniną – dzięki temu po zaciągnięciu zasłon oraz opuszczeniu rolet w pomieszczeniu zapanuje zupełna ciemność.

Dobrana para

Aby uzyskać nie tylko funkcjonalny system zasłaniający okno, ale również taki, który ozdobi całe wnętrze, musimy odpowiednio dobrać do siebie rolety oraz zasłony. W tym zestawieniu dobrze sprawdzą się klasyczne roletki, rolety typu dzień-noc oraz rolety rzymskie. Poszukując produktów, jakie ze sobą zestawimy, warto postawić na podobne tkaniny oraz kolory. Len w zbliżonych barwach na pewno sprawdzi się znakomicie. Z kolei jeśli chodzi o połączenie kolorystyczne, mamy większe pole do manewru. Możemy bowiem połączyć rolety i zasłony w zbliżonej barwie lub zdecydować się na kontrast – ważne aby takie rozwiązanie było zgodne ze stylizacją całego wnętrza.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *