Czy warto wybrać półkę pod prysznic?

gru 26, 16 Czy warto wybrać półkę pod prysznic?

Gdy wybraliśmy już naszą wymarzoną kabinę prysznicową, warto zastanowić się nad kilkoma udogodnieniami do niej. Jednym z nich będzie półka pod prysznic, bo dzięki niej znacznie wzrośnie komfort naszej kąpieli.

Pomocny dodatek

Półka prysznicowa to dodatek, który warto mieć, bo pozwoli nam na prawdziwy komfort kąpieli. Nasze środki do mycia i wszystkie ulubione produkty, których używamy podczas prysznica, znajdą się teraz w jednym miejscu. To ułatwi nie tylko dostęp do nich, ale też zapobiegnie przerywaniu kąpieli i wychodzeniu spod prysznica po mydło, szampon lub inny artykuł, którego zapomnieliśmy ze sobą zabrać. Półki prysznicowe pozwalają nam również uniknąć sytuacji, gdy potrzebne produkty dosłownie „pływają” po naszej kabinie.

bad-1825931_960_720

Funkcjonalność, ale i dekoracja

Oprócz funkcjonalności półka pod prysznic to też doskonały element dekoracyjny. Obecnie w ofercie handlowej znajdziemy mnóstwo modeli półek, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie i swojej łazienki. Artykuły te mogą być wykonane z nierdzewnego metalu, szkła czy tworzyw sztucznych. Bez względu na materiał wykonania, powinno się je łatwo czyścić. Jeśli chodzi o sposób umieszczenia półki pod prysznicem – dostępne są półki wiszące, stojące oraz z możliwością montażu.

Wiele przedmiotów tego typu ma narożny kształt, dzięki któremu półka nie zajmuje zbyt dużo miejsca w kabinie. Wybierając artykuł odpowiedni dla nas, warto pomyśleć, jak wiele rzeczy będzie na niej przechowywane. Jeśli z prysznica korzysta cała rodzina, dobrze zainwestować w półki wielopoziomowe, które pomieszczą znacznie więcej niż pojedyncze półeczki. Jeszcze więcej porad znajdziesz pod adresem http://fashyou.pl/artykuly/montaz-i-ciekawe-przyklady-polek-pod-prysznic.html.

Wygląd półek

Jeśli chodzi o design półek prysznicowych, to jest z czego wybierać – nawet tak niewielki detal można z powodzeniem dopasować do aranżacji całej łazienki. Do wyboru mamy standardowe pojedyncze półeczki lub wymyślne koszyki, wieszaki czy regały. Przy wyborze warto kierować się wymiarami naszej kabiny (by półka nie zajęła zbyt dużo miejsca), estetyką oraz praktycznością.

Zadaniem półeczki ma być możliwość łatwego dostępu do potrzebnych do kąpieli akcesoriów, utrzymanie ich wszystkich w porządku oraz łatwość montażu samej półki. Kształt również jest ważny, ponieważ powinien umożliwiać łatwe czyszczenie  półeczki. Pamiętajmy bowiem że duża ilość wilgoci sprzyja powstawaniu osadów i grzybów, dlatego należy pamiętać o systematycznym myciu także tego elementu wyposażenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *