Jak ciekawie urządzić mieszkanie?

gru 18, 16 Jak ciekawie urządzić mieszkanie?

Każdemu z nas się marzy, by urządzić mieszkanie tak, żeby z jednej strony było ładne i gustowne, a z drugiej jak najbardziej funkcjonalne. Pamiętając o tym, musimy spełnić kilka warunków, żeby efekt był zadowalający – taki jak sobie na początku założyliśmy. W rzeczywistości to zadanie wcale nie jest tak trudne, na jakie wygląda.

Spójność zapewni sukces

Najgorszy błąd, jaki można popełnić to taki, że dobieramy różne elementy, które do siebie nie pasują. Być może jest tak, że mamy różne fascynacje i chcemy, żeby każda z nich pojawiła się przynajmniej w małym stopniu w naszym domu. Mnogość fascynacji nie jest niczym złym, jednak urządzając mieszkanie w stylu “mieszamy różne style”, możemy spodziewać się wątpliwego sukcesu końcowego.

Lepiej skupić się na spójności w przekazie, czyli zdecydować się na jeden trend w aranżacji. Jeśli marzymy o minimalizmie, to zróbmy tak, żeby była to przewodnia myśl. Tak samo, jak podoba nam się skandynawski chłód, to nic nie stoi na przeszkodzie, by pójść tą drogą. Jeszcze więcej znajdziesz pod adresem http://superstolarz.pl/blog/pomysly-na-regal-diy.

living-room-581073_960_720

Siła dodatków

Nie znaczy to jednak, że musimy odrzucić wszystko, co nie pasuje do naszej koncepcji. Pożyteczną rolę odgrywają różne dodatki, które nie dominują nad całością, ale pasują jako ciekawe uzupełnienie. Jednakże jak sama nazwa wskazuje – to muszą być dodatki – nie może być tego za dużo, by nie stworzyć wrażenia chaosu.

Oryginalność w cenie

Chcesz mieć wnętrze, które pozytywnie się wyróżnia? Jeśli zaopatrujesz się tylko w znanych sklepach, to ciężko będzie uzyskać ci taki efekt. To dlatego, że dane zestawy, meble czy szafki się powtarzają. Jak jeszcze ich cena jest atrakcyjna, to tym bardziej jest to widoczne. Różne mieszkania więc wyglądają tak samo lub chociażby podobnie. Dobrym sposobem jest więc zrobienie czegoś samego. Tak zwana filozofia DIY – Do It Yourself (czyli “zrób to sam”) to tworzenie ciekawych, oryginalnych mebli własnymi siłami. Można dzięki temu stworzyć naprawdę ciekawe rzeczy.

Jeśli jednak nie czujemy się na siłach to nic straconego, bo równie dobrym pomysłem jest wizyta na targu staroci, by kupić coś wyjątkowego. Można znaleźć tam naprawdę ciekawe meble, których na próżno szukać w znanych sklepach meblowych. Dzięki temu za (czasami śmieszne) pieniądze można zyskać prawdziwie zjawiskowy mebel.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *