Fotel bujany – fotel niezastąpiony

maj 15, 14 Fotel bujany – fotel niezastąpiony

Wygodne siedziska to niezbędny element wyposażenia naszych mieszkań. W pomieszczeniach, które służyć mają głównie relaksowi zwykle ustawiamy meble wygodne, stabilne, miękkie i komfortowe. W większości przypadków decydujemy się na komfortowe sofy i fotele. A czy ktoś pamięta jeszcze o fotelach bujanych?

Powrót do przeszłości

Z foteli bujanych większość z nas wyrosła tak, jak wyrasta się z oglądania kreskówek. To, co w latach naszej młodości uchodziło za niezwykłą i niezastąpioną atrakcję, znajduje się na dnie naszych wspomnień, przytłoczone nowoczesnością i minimalizmem. Ale jeśli otworzymy właściwą szufladę naszej pamięci, czy nie przypomnimy sobie kolejek, w których ustawialiśmy się, aby pobujać się na tym wspaniałym babcinym fotelu?

Fotel bujany wczoraj i dziś

Dawne fotele bujane, takie jakimi je pamiętamy, wykonane były z drewna. Ten materiał wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem, również jeśli chodzi o projektowanie mebli wypoczynkowych. I choć współcześnie fotel bujany jest dla wielu z nas symbolem minionej epoki, to symbol ten wcale nie wyszedł z mody. Obecnie bez trudu znajdziemy na rynku fotele bujane, jednak ich wybór i stylistyka jest znacznie bardziej bogata niż wiele lat temu.

Nowoczesne bujane fotele

Na potrzeby różnych klientów projektanci tworzą różne modele foteli . W śród nich znajdują się te wykonane z drewna, wyplatane, ale też te pokryte miękką tkaniną, ekoskórą, ze stalowymi płozami. Na rynku znajdziemy więc modele klasyczne, w niczym nie różniące się od tych dawnych, oraz egzemplarze nowoczesne, które charakteryzuje bogactwo ciekawych i nieszablonowych form oraz zastosowanym materiałów i kolorów.

jaki fotel bujany wybrać

Gdzie wykorzystać fotel bujany

Fotel bujany jest meblem typowo wypoczynkowym. Nie ustawiajmy go więc przy stole czy w gabinecie, gdyż nie będzie to rozwiązanie ani praktyczne, ani wygodne, ani funkcjonalne. Fotel tego typu sprawdzi się w każdym kąciku wypoczynkowym. Możemy postawić go w pobliżu kominka lub przy dużym oknie z widokiem na rozciągający się w oddali krajobraz. Fotel taki możemy zresztą wykorzystać również na tarasie lub werandzie, łatwo go bowiem przenieść w inne miejsce. Jeśli natomiast lubimy wypoczywać w ogrodzie, na rynku znajdziemy także ogrodowe fotele bujane, często z podnóżkiem w komplecie.

Fotel bujany jest więc wciąż popularnym elementem wyposażenia wnętrz. Dzięki temu, że stylistycznie wiele modeli odpowiada najnowocześniejszym trendom, z pewnością dopasujemy go również do wystroju naszych mieszkań.

Photo credit: IRRI Images / Foter / (CC BY-NC-SA 2.0)

Photo credit: Marjut / Foter / (CC BY-NC-SA 2.0)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *