Z czego wykonać półki na książki?

lut 10, 17 Z czego wykonać półki na książki?

Półki na książki to funkcjonalne, ale również bardzo dekoracyjne elementy wyposażenia wnętrza. Gotowe modele dostępne w sklepach dają nam wiele możliwości aranżacji przestrzeni – podobnie jak półki wykonane samodzielnie. Z czego można je skonstruować?

Półki na książki z płyt g-k w projekcie mieszkania

Jeśli jesteśmy posiadaczami dużego księgozbioru, obecność półek na książki warto uwzględnić już w projekcie nowego lub remontowanego mieszkania. Będziemy wtedy mogli wykonać konstrukcję z płyt kartonowo-gipsowych, za pomocą której zaaranżujemy wybrany narożnik, fragment ściany pod sufitem lub nawet całą jej powierzchnię. Dzięki temu zyskamy dużo miejsca do przechowania książek, którego z pewnością nie zabraknie również na nowe woluminy.

zastosowania palet

Palety dobre do wszystkiego’

Własne półki na książki stworzymy także z uniwersalnych palet, które wystarczy odpowiednio dociąć. Półki z palet mogą przybrać różne formy – mogą być pojedynczymi elementami bądź tworzyć większą konstrukcję przypominającą oryginalny regał.

Półki z palet dowolnie wykończymy, co jest zaletą łatwego w obróbce drewna. To dobry sposób na uzupełnienie aranżacji przestrzeni, w której pojawia się np. łóżko lub stolik z palet.

A może modne skrzynie?

Również drewniane skrzynie doskonale sprawdzą się roli półek na książki. Odnowione i zawieszone na ścianie w poziomie lub pionie stworzą sporo miejsca do przechowywania woluminów. Jeśli nie posiadamy gotowej skrzynki, np. po owocach, możemy też zbić ją samodzielnie z desek, również tych starych.

home-1438305_1280

Podobnie jak palety, również skrzynie możemy ze sobą zestawiać, w oryginalny sposób aranżując przestrzeń ściany – pojedynczy egzemplarz warto na przykład zastąpić kilkoma zawieszonymi obok siebie w różnej orientacji.

Deska i płyty meblowe

Najprostsze półki przygotujemy z wygładzonych i wykończonych desek, które wystarczy przymocować do ściany przy użyciu dekoracyjnych wsporników. Możemy też zdecydować się na zastosowanie płyty meblowej w dowolnym kolorze, której docięcie na wymiar zlecimy w markecie budowlanym. Sprawdź także, gdzie powiesić półki na książki, by dobrze wykorzystać domową przestrzeń.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *