Czerń i biel – dobra recepta na aranżację łazienki

sie 25, 16 Czerń i biel – dobra recepta na aranżację łazienki

Mówi się, że to połączenie idealne, modowa klasyka i wnętrzarski strzał w dziesiątkę. Połączenie czerni i bieli znakomicie sprawdza się nie tylko w eleganckim ubiorze, ale również w aranżacji wnętrz. Aby zaaranżować czarno-białą łazienkę, która będzie prezentować się znakomicie, wystarczy odrobina wyobraźni oraz stosowanie się do kilku sprawdzonych wnętrzarskich zasad.

Czerń i biel są obecne we wnętrzarskiej modzie od wielu sezonów i wszystko wskazuje na to, że ten ponadczasowy duet rozgościł się na salonach na dobre. Co więcej dotarł również do łazienek. Takie połączenie wygląda doskonale zarówno w niewielkich toaletach, jak i prawdziwych pokojach kąpielowych. Oto kilka wnętrzarskich wskazówek, które pomogą nam urządzić elegancką, czarno-białą łazienkę. Natomiast w artykule pt. Modna łazienka, czyli jakie płytki łazienkowe wybrać? znajdziemy wiele inspirujących porad odnośnie płytek łazienkowych.

Para doskonała

hotel-1330854_1280

To kontrastowe połączenie wydaje się być odważnym krokiem aranżacyjnym. Nieumiejętnie stosowane, faktycznie może przytłoczyć wnętrze. Czarna podłoga, zwłaszcza w niewielkich łazienkach nie będzie dobrym rozwiązaniem – ciemna barwa optycznie pomniejszy pomieszczenie. Ale już biało-czarna szachownica nada pomieszczeniu eleganckiego charakteru. Jeśli jednak jesteśmy zdecydowani na podłogę wyłożoną czarnymi kaflami, warto zastanowić się nad zastosowaniem jaśniejszych fug – one dodatkowo podkreślą wygląd płytek i sprawią, że podłoga będzie ciekawsza.

Podobny efekt uzyskamy wybierając meble łazienkowe w czerni i bieli. Fronty mogą mieć barwę białą, a blaty czarną lub odwrotnie.

Jak ujarzmić czerń?

doll-house-1473991_1280

Aby pomieszczenie obok eleganckiego charakteru zyskało również optymistyczna atmosferę, czerń i biel warto przełamać zielenią roślin ozdobnych. Warto postawić np. na draceny czy zamiokulkasy, których barwa liści jest intensywna. Będzie się ona znakomicie komponować z czarno-białą łazienką. Innym skutecznym sposobem na ocieplenie takiej aranżacji jest zastosowanie elementów drewnianych. Możemy postawić np. na lustro w drewnianej ramie, akcesoria łazienkowe itp. Więcej inspirujących pomysłów dotyczących aranżacji czarno białych łazienek znajdziemy tu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *