Zwierzęce wzory czyli wnętrze z pazurem

maj 10, 14 Zwierzęce wzory czyli wnętrze z pazurem

Wzory takie jak panterka popularne są nie tylko w modzie. To motyw chętnie wykorzystywany także w urządzaniu i dekoracji wnętrz. W zależności od naszych upodobań może być w nich elementem dominującym lub tylko widoczną, choć nie pierwszoplanową ozdobą.

Wzór zwierzęcy, czyli jaki?

Gdy mówimy o wzorach zwierzęcych, poza wspomnianą już panterką, mamy na myśli pasy zebry, centki lamparta lub geparda, pasy tygrysa, krowie łaty albo wzory imitujące te, które pokrywają skórę węża. Oczywiście motywem zwierzęcym możemy nazwać również wszystko, co przedstawia wizerunek zwierząt, a tych z kolei jest już bardzo wiele – od płazów i gadów po ssaki, i ptaki.

Gdzie można wykorzystać wzór zwierzęcych

Jak pokazują zdjęcia z pomysłami na aranżację wnętrz – niemal wszędzie. Swoje zastosowanie znajdą właściwie we wszystkich pomieszczeniach w domu – od łazienki po sypialnię. Są więc motywem uniwersalnym, z którym jednak należy uważać, gdyż zbyt dużo różnych zwierzęcych wzorów wykorzystanych bez przemyślenia i koncepcji, może skutkować wrażeniem chaosu w danym pomieszczeniu.

PANTERpanterka w wystroju wnetrz

Wzór zwierzęcy – co wybrać?

Poza wyborem konkretnego wzoru, który chcemy wykorzystać w dekoracji naszego mieszkania i który najbardziej nam się podoba, należy zastanowić się, w jakim charakterze chcemy go wyeksponować. Oto kilka możliwości:

  • ściany – tutaj mamy bardzo duże pole do działania. Możemy pokryć ścianę tapetą z wybranym motywem, możemy jej część zagospodarować fototapetą lub samodzielnie wykonać odpowiedni wzór, używając w tym celu szablonu malarskiego. Możemy tez wybrać odpowiedni obraz albo powiesić na ścianie oprawione w ramki zdjęcia.

  • podłoga – tutaj warto wspomnieć głównie o dywanach z wzorem zwierzęcym oraz o skórach.

  • meble – mowa głównie o kompletach wypoczynkowych, kanapach, sofach, fotelach czy krzesłach, których obicia mogą być zdobione takimi właśnie wzorami.

  • tekstylia – dodatkiem, który dobrze sprawdzi się w roli dekoratora naszego wnętrza będą wszelkie możliwe tekstylia. Wzory zwierzęce możemy spotkać zarówno na poduszkach, jak i na pościelach, kocach czy narzutach. Możemy więc wykorzystać je albo w sypialni, albo w salonie.

  • artykuły dekoracyjne – w tej kategorii znajdują się chociażby świeczniki i lampiony zdobione zwierzęcymi motywami.

  • glazura – omawiane wzory zagościły już także na kaflach, dzięki czemu możemy wykorzystać je np. podczas urządzania łazienki.

Photo credit: coco+kelley / Foter /  (CC BY-NC 2.0)

Photo credit: pattoise / Foter /  (CC BY-NC-ND 2.0)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *