Barek w domu, jak go zaaranżować?

mar 09, 17 Barek w domu, jak go zaaranżować?

Zastanawiasz się, gdzie wygospodarować miejsce do efektownego serwowania alkoholu oraz przekąsek na twoich domowych imprezach? Na barku oczywiście. Coraz częściej w aranżacjach nowych wnętrz pojawia się właśnie barek, czyli ciekawy i funkcjonalny dodatek najczęściej do aranżacji kuchni lub jadalni. Jeśli nie masz pomysłu, jak zaaranżować barek, sprawdź nasze pomysły.

Barek to zazwyczaj mebel, w którym się przechowuje i serwuje alkohol oraz przekąski. Można przy nim siedzieć lub stać i pogawędzić ze znajomymi w trakcie domowej imprezy. Kiedyś barki były nieodłącznym elementem wyposażenia wnętrz, ponieważ prawie zawsze stanowiły część PRL-owskich meblościanek, które przytłaczały nasze mieszkania. Obecnie barki to dekoracyjne meble, które dodają całej stylizacji niebanalnego charakteru.

Barek połączony z wyspą kuchenną

Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie barku w knajpianym stylu, jest umiejscowienie go przy wyspie kuchennej. Barek może znajdować się na wysokości blatu roboczego, jednak pełnię efektu uzyskasz, jeśli wyspa będzie składała się z dwóch blatów – jednego umiejscowionego na standardowej wysokości i drugiego nieco wyżej. Przy wyższym z blatów wystarczy ustawić stołki barowe, czyli hokery i gotowe. W takim miejscu możesz popisywać się przed gośćmi swoimi umiejętnościami kulinarnymi i barmańskimi, ponieważ przygotowując przekąski i drinki na blacie roboczym wyspy, osoby zasiadające przy barku będą mogły cię obserwować. Tak wykończona wyspa kuchenna będzie też idealnym sposobem na oddzielenie kuchni od otwartego salonu. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule http://hobbydom.pl/salon-aneksem-kuchennym-je-oddzielic/

Barek wolnostojący

the-bottle-427953_1280

Alternatywnym rozwiązaniem jest barek wolnostojący. W takim przypadku ma on postać mebla wyposażonego w płaski blat pokryty np. szklana taflą. Dzięki temu możesz na nim swobodnie przygotowywać drinki czy ustawić pojemnik z lodem bez obaw o uszkodzenie podłoża. W szafkach barku możesz przechowywać butelki, dlatego dobrym wyborem są specjalne stojaki i zasobniki, w których butle np. z winem będą efektownie leżakować.

Najlepszym miejscem dla tego typu mebla jest jadalnia, ponieważ jest to naturalne połączenie. Równie dobrze barek sprawdzi się np. w salonie. Takie umiejscowienie mebla sprawi, że osoba przygotowująca napoje dla pozostałych biesiadników, nie będzie musiała odrywać się od spotkania i wychodzić np. do kuchni.

O czym jeszcze warto pamiętać aranżując barek? Oczywiście o akcesoriach barmańskich oraz odpowiednich kieliszkach i szklankach – dzięki nim będziesz mógł się poczuć jak prawdziwy barman we własnym domu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *