Jak urządzić minimalistyczny salon?

sty 13, 17 Jak urządzić minimalistyczny salon?

Minimalizm cieszy się dużym zainteresowaniem. Prosty i naturalny styl nie jest przegadany i wywodzi się ze Skandynawii. Wnętrza skandynawskie zachwycają spokojem i harmonią. Pozawalają także wypocząć. O czym powinniśmy pamiętać przy aranżacji minimalistycznego salonu? Jakie są jego najważniejsze wyznaczniki?

Minimalizm barw

Minimalizm to styl, który zakłada harmonię, która bierze się także określonej kolorystyki. Barwen plamy i intensywne kolory zostawmy przy okazji innych aranżacji. Tutaj sprawdzi się biel oraz jasna szczerość. Dodatkowo można tonować barwy, tak by się wzajemnie przenikały. Grafit, delikatny błękit czy pudrowy róż także będą doskonałe. Harmonia barw i ich umiejętne połączenie to klucz do sukcesu. Przy dekorowaniu ścian odrzućmy wzorzyste tapety oraz elementy o intensywnych barwach – ściana pomalowana na biało i szaro będzie najlepszą wizytówka minimalistycznego salonu.

płytki podłogowe do salonu

Nieduża ilość dodatków

Dodatki we wnętrzu to swoista kropka nad i. Jednak w przypadku salonu minimalistycznego ważny jest umiar. Nie stosujmy zbyt bogatych dekoracji czy ciężkich tkanin. Kolorowe obrazy czy abstrakcyjne rzeźby także nie będą wskazane. Najlepiej wybrać kilka dodatków w tej samej barwie, które równomiernie rozłożone dadzą estetyczny efekt. Świetnie sprawdzą się metalowe elementy – jak na przykład lampy, które można połączyć ze stolikiem kawowym czy delikatnymi ozdobami w stylu doniczek czy świeczników.

eleganckie i przestronne wnętrze

Proste meble

Biel, prosta forma to definicja mebli w stylu skandynawskim. Regał z książkami czy witryna kryjąca pamiątki będą o wiele lepsze od masywnych czy bogato zdobionych mebli, które tylko obciążą całą aranżację.

Aranżacja w stylu minimalistycznym

Jak wszystko połączyć w całość? Pamiętajmy, że sumą wszystkich zabiegów będzie doskonały efekt końcowy. Bardzo ładne przykłady mogą być dla nas inspiracją. Warto z nich czerpać, modyfikować już powstałe aranżacje i dodawać coś od siebie, tak by wnętrze miało swój charakter. Będziemy mieli salon, w którym możemy wypocząć, zanurzając się w domowe pielesze.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *