Dekoracja z recyklingu

mar 15, 14 Dekoracja z recyklingu

Samowystarczalność, ekologia i odpowiedzialność. Te idee zaczynają przenikać każdy aspekt naszego życia, z wystrojem mieszkań włączanie. Nie musimy patrzeć na nie jak na ograniczenia, ponieważ wynajdywanie nowych zastosowań dla powszechnych sprzętów może być nie tylko przydatne, ale także niezwykle twórcze. Oto pomysły, które otworzą ci oczy na niezwykły świat zwykłych produktów.

Spinacze

Tak jest, zwykłe, drewniane klamerki na pranie mogą zamienić się niezwykły ornament. Ich wyjątkowość wychodzi na wierzch gdy połączymy je, sklejając ich boki. W ten sposób powstaje okrąg, który może być ozdobą lub ciekawą podkładką na gorące naczynia. Dwa półokręgi połącz kawałkiem metalu, a otrzymasz serwetnik z charakterem. Geometryczna natura spinaczy przyda się także do stworzenia z nich bożonarodzeniowych ozdób w kształcie gwiazd.

 zastosowanie żarówki

Żarówki

Tutaj również stworzymy bombki na choinkę, bo odpowiednio zabezpieczona żarówka z namalowanymi ornamentami nada twojemu drzewku własnoręcznego sznytu. Możesz zastosować decoupage, co prawda narobisz trochę bałaganu, ale jest to prosty sposób na efektowny wygląd. Żarówka nada się także jako doniczka na małą roślinę, pod warunkiem że osadzisz ją za pomocą spirali z miękkiego metalu. Jej niewątpliwą zaletą, oprócz nowoczesnego wyglądu, jest przezroczystość.

Paleta

Chleb powszedni technik DIY, co dzień można natknąć się na kreatywne jej wykorzystanie. Zanim zaczniesz zbijać swój wymarzony stolik, uważnie obejrzyj drewno. Potrzebujesz sztuki wolnej od robaków, pleśni i brudu. Koniecznie należy ją przed użyciem oszlifować i polakierować. Plusem jest możliwość nałożenia koloru, choć w modzie jest także pozostawienie oryginalnych oznaczeń. Prócz klasycznego już niskiego stolika, może również użyć jej jako stojaka na tenisówki do pokoju dziecięcego. Przybita do ściany ściany i zaopatrzona w zestaw haków będzie świetnym wieszakiem na płaszcze. Może też posłużyć jako industrialna rama łóżka, pod warunkiem że odpowiednio ją zabezpieczysz.

Krzesła

Złamana noga? Z jednej strony to nieszczęście, z drugiej otwiera sporo możliwości. Przecięte na pół krzesło może po przymocowaniu do ściany służyć jako niezwykła półka. Siedzisko z oparciem idealnie nada się jako siedzonko do huśtawki lub wykończenie ławy.

niecodzienne ozdoby

Puszki

Oczyszczone i pokryte matową farbą od zewnątrz i złotą od wewnątrz stworzą ładne lampiony, pod warunkiem że stworzysz na bokach wzorek za pomocą dziur. Złote światło będzie przesączać się przez otwory, a pospolita puszka nabiera nowego wymiaru. Możesz ich także użyć jako nieco nieokrzesanych doniczek na kwiaty.

Butelki i słoiki

Zebrane wspólnie, ponieważ możesz je wymiennie stosować jako żarówki, świeczniki i ozdobne lampki. Wystarczy odrobina cierpliwości, mocny klej, markery i farby, a uzyskasz coś niezwykłego. Pamiętaj o solidnym zamocowaniu jeśli zamierzasz powiesić tak stworzoną ozdobę.

 To tylko kilka pomysłów na użycie przedmiotów z twojego domu. Wrócimy jeszcze do tematu, przedstawiając równocześnie ideę upcyclingu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *