Jaki dywan wybrać do salonu

lis 13, 15 Jaki dywan wybrać do salonu

Salon jest pomieszczeniem, w którym odpoczywamy i spędzamy czas z najbliższymi. Warto więc zadbać o to, by urządzić go w przytulny i estetyczny sposób. Jednym z elementów, które warto w nim umieścić, jest dywan. Jaki model dobrać, by dobrze komponowała się z wystrojem naszego wnętrza?

Wybór dywanu do salonu w dużej mierze zależy od naszych upodobań. Warto jednak zdecydować się na taki produkt, który nie tylko uprzyjemni czas spędzany w tym pomieszczaniu, ale także będzie podkreślał jego walory, a tuszował niedoskonałości. Na co zwrócić uwagę?

Kolor – wybierając dywan w naszej ulubionej kolorystyce, weźmy pod uwagę, jak będzie się on prezentował w naszym wnętrzu. Pomieszczenia o niewielkiej powierzchni warto uzupełnić produktami w jasnych kolorach, które optycznie je powiększą. W przestronnych salonach możemy jednak śmiało inwestować w modele w ciemniejszych barwach.

Kształt – większość dywanów dostępnych jest w formie kwadratu, prostokąta, koła lub owalu. Wybierając odpowiedni do naszego salonu kształt, kierujmy się formą obecnych we wnętrzu elementów wyposażenia. Pod okrągłymi stołami i ławami układajmy takie same dywany. Pod meblami prostokątnymi – dywany prostokątne. Możemy jednak postawić również na kontrast – okrągły dywan może złagodzić kanciaste geometryczne linie stołów, kanap czy żyrandoli.

Rozmiar – w sklepach znajdziemy dywany niewielkie, które możemy wykorzystać do zaakcentowania pojedynczych elementów wyposażenia, ale także modele o dużych rozmiarach, które zajmą i ogrzeją większą część powierzchni podłogi. Pamiętajmy jednak, że dywan nie powinien przylegać do samych ścian, aby nie utrudniać ustawienia przy nich mebli.

Rodzaj włosia – dywany z długim włosiem są miękkie w dotyku i zdecydowanie ocieplają wnętrze. Trudniej jednak utrzymać je w czystości. Jeśli więc wśród naszych domowników znajdują się psy lub koty, lepiej zdecydować się na model z krótszym włosiem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *