Armatura łazienkowa – najważniejsze informacje

gru 23, 16 Armatura łazienkowa – najważniejsze informacje

Współcześnie armatura łazienkowa to już nie tylko sama funkcjonalność, ale też efektowny wygląd. Nowoczesny design zdominował nasze domy i mieszkania, przeniósł się także do łazienki. Przeglądając najciekawsze wnętrza łazienkowe, możemy znaleźć wiele inspiracji, nie tylko w zakresie samej aranżacji wnętrza, ale także z zakresu armatury łazienkowej.

Armatura łazienkowa, czyli co?

Z uwagi na fakt, że nie wymieniamy armatury łazienkowej codziennie, warto zwrócić uwagę na jej jakość. Co rozumiemy przez armaturę łazienkową? Są to baterie, ale i same kurki, zawory, węże i tym podobne. Na rynku dostępne są trzy rodzaje baterii. Pierwsze z nich to baterie naścienne, kolejną kategorią są baterie stojące, występują też baterie podtynkowe. Która bateria będzie właściwa dla danego wnętrza?

Jak dobrać baterię łazienkową?

W niewielkich łazienkach, w ostatnich latach coraz częściej stosuje się baterie podtynkowe – sprawiają one wrażenie porządku oraz dają niezbędną przestrzeń. Jak pokazują statystyki, najczęściej jednak wybierany jest najbardziej klasyczny przykład baterii łazienkowych, czyli baterie stojące. Na ten wybór wpływa przede wszystkim cena – baterie stojące wciąż należą do tych najtańszych. Ponadto sam ich montaż jest stosunkowo łatwy, można zamontować ją samemu bez pomocy specjalisty – a to dla wielu osób główna zaleta.

bathroom-728743_960_720

Na blacie?

Baterie łazienkowe montowane na blacie są chyba najbardziej uniwersalne – pasują niemal do każdego wystroju. Należy zauważyć, że każdy z rodzajów wspomnianej armatury łazienkowej dostępny jest w wielu różnych wzorach, kształtach, a nawet kolorach. Znajdziemy także ciekawe wzory, gdzie krany wyginają się we wszystkie strony, przez co znacznie łatwiej umyć np. umywalkę. Po więcej porad zapraszamy też tutaj.

Na co zwrócić uwagę wybierając w tym zakresie? Przede wszystkim na materiał i łatwość jego czyszczenia. Warto postawić na trwalszy materiał, który nie ulegnie zarysowaniu przy pierwszym, lepszym czyszczeniu. Wciąż jednak najpopularniejsze są klasyczne kolory, czyli srebro i złoto – pasują do większości wnętrz, nawet przy zmianie aranżacji łazienki będą idealne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *