Jak najlepiej udekorować wnętrze?

sty 29, 16 Jak najlepiej udekorować wnętrze?

Każdy pragnie, aby wnętrze jego domu czy mieszkania wyglądało pięknie. Niestety w naszym kraju usługi dekoratora wnętrz to nadal zbyt wysoki koszt, aby każdy mógł sobie na nie pozwolić. Jeżeli jednak odpowiednio podejdziemy do tematu, to okaże się, że sami możemy udekorować wnętrze i wcale nie musi ono wyglądać gorzej niż w przypadku gdyby zajmował się tym specjalista. 

Co możemy zrobić, aby odświeżyć wnętrze naszego domu czy mieszkania? Przede wszystkim warto zmienić kolor. Nie oznacza to, że musimy decydować się na jakieś drastyczne zmiany – czasem wystarczy zmiana odcienia, aby pomieszczenie wyglądało zupełnie inaczej.

Co ciekawe – warto wybierać kolory neutralne, ponieważ w tym wypadku można znacznie częściej zmieniać wystrój poprzez wymianę samych dodatków, które będą pasowały do uniwersalnego koloru. Do takich zaliczają się wszystkie beże, szarości oraz delikatne pastele. W tym obszarze może eksperymentować do woli.

Ponadto warto zrezygnować z bardzo często stosowanego w dawnych latach białego sufitu. Już dawno stwierdzono, że nie wygląda to dobrze – jeżeli nie chcesz, aby sufit był ciemny to wykorzystaj delikatny, szary odcień – nie maluj jednak sufitu na biało, to nie wygląda dobrze. Ponadto stawiaj na wcześniej wspomniane dodatki. Naprawdę potrafią one w szybki, niedrogi sposób zmieniać wygląd całego pomieszczenia.

Co jakiś czas decyduj się na jakąś zmianę, nie musi być drastyczna, wystarczy, że zamiast standardowo długich zasłon kolejnym razem założysz krótkie zasłony, a pomieszczenie będzie odświeżone. Podobnie wygląda kwestia narzuty na kanapę czy fotele – warto co jakiś czas zmieniać ich kolor. Jeżeli chcesz żeby Twoje wnętrze zachwycało to przede wszystkim cały czas się dokształcaj. W kioskach czy salonikach prasowych znajdziesz wiele czasopism, w których są gotowe pomysły na aranżacje. Warto zaglądnąć również do biblioteki po fachową literaturę. Po przeczytaniu kilku takich książek aranżacja wnętrza nie będzie żadnym wielkim problemem, ale czystą przyjemnością.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *